Teddy Maci Program az Aranyhíd iskolában

2017.11.17-én, tanítás nélküli munkanapon Egészségnapot tartottunk iskolánkban, melyet dr. Puskás Tivadar, Szombathely Megyei Jogú Város polgármestere nyitott meg.Az emlékezetes nap lebonyolítását a Pécsi Orvostanhallgatók Egyesülete segítette.

Ezen a napon a gyerekek közelebb kerültek az orvosi munkához, megtapasztalhatták, hogy mi történik az orvosnál. Az orvostanhallgatók játékos feladatokkal, szimulált műtétekkel segítettek legyőzni a kisiskolások fehér köpenyes orvosokkal szembeni félelmét, szorongását a Teddy Maci Kórház program keretében.

A diákok korosztályuknak megfelelően kaptak felvilágosítást különböző témájú előadásokkal:

• elhízással kapcsolatban,
  • az alkohol, dohányzás, kábítószer veszélyeiről,
  • daganatos betegségekről,
  • kamaszkori változásokról.

Az egészségnaphoz pályaorientációs nap is kapcsolódott. A Bolyai és a Nagy Lajos Gimnáziumból is látogattak el olyan diákok, akik az orvosi pálya iránt érdeklődnek. Ezen a napon különböző szűréseket is igénybe lehetett venni: vérnyomás-, cukor-, koleszterin-, testtömegindex mérése.

Köszönetet mondunk a Castrum Sec Kft.-nek, hogy a rendezvényt finom, meleg ebéddel támogatta.