Petz-ösztöndíjak átadása

Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata Petz Gyula – szombathelyi mérnök – hagyatékából, végakaratának megfelelően Petz-ösztöndíjat hozott létre a jó tanulmányi eredményű, nehéz szociális helyzetű általános és középiskolás tanulók támogatására. Először 2005-ben osztottak ki ilyen díjat.

A 2017/2018. tanévre szóló ösztöndíjakat, november 29-én dr. Puskás Tivadar, Szombathely Megyei Jogú Város polgármestere, és a végrendeleti végrehajtói teendőket ellátó dr. Bíró Zoltán ügyvéd adta át 16 fiatalnak a Városházán.

Intézményünket dupla megtiszteltetés érte, hiszen az Önkormányzat felkérésére tanulóink adták az ünnepi műsort, valamint Baán Máté 7. osztályos tanulónk jó tanulmányi eredményéért Petz–ösztöndíjban részesült.

A rendezvényt, Erkel: Hunyadi – Palotásával nyitották meg táncosaink:


Horváth Szabina – Farkas Dominik, Markó Dominika – Polgár Tamás, Molnár Eszter – Czirók Milán, Pék Vanessza – Sulyok Lajos és Varga Krisztina – Szigeti Tamás páros.

Felkészítő tanár: Kummer Zsuzsanna

Az énekkarunk, Bródy János: Szavak és A muzsika hangja című dallal szerepelt, Ludvigné Serfőző Csilla vezetésével. Közreműködött: Horváthné Kapiller Izabella, Lukoczki Orsolya egyetemi hallgató, Ludvig Benedek (gitár), a Bolyai Gimnázium tanulója.

Verset mondott:

Zsuzsics Armandó 4. osztályos tanuló:

            Juhász Magda: Hová lett az ellenőrzőm?      Felkészítő tanár: Horváth Veronika

Horváth Alex 6. osztályos tanuló:

            Arany János: Vígasztaló                    Felkészítő tanár: Pappné Karvalics Gyöngyi

Pék Vanessza 7. osztályos tanuló:

            Géczi Szilvia: Már nagy vagyok..     Felkészítő tanár: Ludvigné Serfőző Csilla

 

Az ünnepség után a díjazottakkal együtt tanulóink is részt vehettek az állófogadáson.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.