XXXV. Koncz Dezső Országos Tanulmányi Verseny regionális válogató

2019.április 9-én a Rum-Kastély EGYMI-ben rendezték a XXXV. Koncz Dezső Országos Tanulmányi Verseny regionális válogató versenyét. Iskolánk csapata már hónapok óta szorgalmasan készült a megmérettetésre. Bánhegyi Attila tanár bácsi, Benkő Tiborné, Horváthné Kapiller Izabella, Kovács Ágnes, Frankné Rajki Krisztina, Schreiner Orsolya tanár néni segítettek a felkészülésben. Mikler Mercédesz Mónika 5., Döbröntei Laura Kinga és Polgár Veronika 6., Horváth Irén 7.,  Szíjártó Gertrúd 8. évfolyamos tanulók öt helyszínen vetélkedtek társaikkal, akik Győrből, Csornáról, Sopronból, Nagykanizsáról, Keszthelyről, Zalaszentgrótról, Kőszegről és Rumból érkeztek.

Az egészséges életmódról az általános ismeretek állomáson adtak számot a tudásukról. Az életmód állomáson egy képzeletbeli kirándulást kellett előkészíteni. A konyhában szendvicset és limonádét készítettek, a kézműves állomáson madáretetőt barkácsoltak. Az akadálypályán mozgásuk ügyességét is bebizonyíthatták. Az egész napos versenyt csak az ebédszünet szakította meg. A délelőtt izgalmai után tanulóink jó étvággyal fogyasztották az ételt az intézmény hangulatos ebédlőjében. Délután, az utolsó állomás befejezésével forró, illatos lángos várta a gyerekeket. Lelkesen, vidáman, egymás szavába vágva elevenítették fel a verseny élményeit. Eközben tanáraik szintén megosztották egymással a tapasztalataikat. Az eredményhirdetést mindenki izgatottan várta. A mi csapatunk a 4. helyezést érte el, melynek mindnyájan nagyon örülünk. Ajándékcsomagot is kaptak a tanulók, melyben az édességek mellett más meglepetések is voltak. A fárasztó, élményekkel teli nap végén is az öröm, a lelkesedés tükröződött kis csapatunk arcán: “De jó volt a kirándulás!”

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.